Čokoládová masáž

Čokoládové masáže jsou pokušením pro všechny, kteří vyhledávají luxus a báječnou relaxaci v jednom. Tato zkrášlovací procedura se zakládá na využití výjimečných vlastností čokolády, které byly známy již před dvěma tisíci lety. Lidé ji používali jako zdroj dobré nálady a prostředek k omlazení pokožky. Dnes nadto víme, že čokoláda patří do skupiny antioxidantů a kakao v ní obsažené zabraňuje vstupu volných radikálů do organismu. Čím vyšší podíl kakaa čokoláda obsahuje, nejlépe 80 % a více, tím lépe. Podle některých vědeckých studií má dokonce schopnost snižovat riziko vzniku rakoviny kůže, v každém případě však výrazně působí proti stárnutí.

Čokoládové masáže a po ní následující zábaly jsou skvělým zážitkem pro všechny milovníky čokolády a dokonalé péče o tělo. Přináší relaxaci, uvolnění svalů a svěží vzhled pokožky. Je vhodná zejména pro ženy, jež trápí celulitida či strie a jiné nerovnosti pokožky, které účinně vyhlazuje. Neopomenutelný přínos masáže je také detoxikace celého těla díky vitamínům, aminokyselinám a minerálům vstřebávajících se z čokolády přes pokožku. Zázračná moc čokolády se projevuje navíc:

zlepšením nálady a antistresovým působením, což je způsobeno uvolňováním endorfinu a serotoninu v mozku, takzvaných hormonů štěstí

hořčík v čokoládě ovlivňuje bolesti hlavy, soustředění, správnou činnost nervů, působí proti stresu a zánětům

flavonoidy, antioxidační látky v čokoládě, zpevňují a regenerují cévy, čímž omezují vznik srdečních onemocnění

Horké čokoládové masáže se většinou provádí na celém těle, kromě obličeje, prsou, dlaní, prstů a chodidel. Po masáži přichází na řadu obvykle ještě čokoládový zábal pro opravdu intenzivní vstřebání výživných látek do pokožky. Délka celé procedury se pohybuje většinou od 90 – 120 minut, které zahrnují i závěrečnou relaxaci na lůžku. Někdy se masáž kombinuje také čokoládovým peelingem, pro odstranění odumřelých částí pokožky a její prokrvení. Pro podpoření účinků masáže se v mnoha salonech podává i šálek horké čokolády, která se však liší od té, kterou je člověk masírován. Ta má opravdu vysoký podíl kakaa a výživných látek a moc by nám nechutnala, protože do ní není přidáno mléko ani cukr.a Čokoládová masáž se nedoporučuje těhotným ženám, lidem trpícími kožními infekcemi, ekzémy či alergiemi a záněty.